Inter House

PRIMARY WING
Inter-House Cultural and Co-Curricular Activities Session : 2018-19
Date Name of the Competition Position Name of the Student Class House
23-4-18 KAVYANJALI (II-V)
    Ist Srishti V MG MAHAVIR
    IInd Shreya Garg V MG PARAS
    IIIrd Aviral Vats V MG MAHAVIR
24-4-18 CHARITRAMANCHAN (II-V)
    Ist Arisha V LOT PARAS
    IInd Sonakshi V JAS SHANTI
    IIIrd Aakarsh Jaswal III SF MAHAVIR
25-4-18 WORDLESS EMOTIONS (II-V)
    Ist Raghav Singhal V SF PARAS
    Shourya IV lot
    Swastik Rana V MG
    Mayank Garg V-MG
    Bhavi V LOT
    Kartik Chauhan IV LOT
    Tanishq Jain IV LOT
    Rudra Dev Bhardwaj IV SF
    Myra IV JAS
    Uttaransh Mann II JAS
26-4-18 QUIZZARDS (II-V)
    I Vedant Jhanjhdiya II LOT RISHABH
    Ritvik Bhardwaj III SF
    Aditya Rana IV JAS
    Dakshita Garg V SF
27-4-18 RHAPSODY (II-V)
    Ist Kashish Khatri V LOT MAHAVIR
    Devansh Mishra V JAS
    Hardik Suryan V JAS
    Krishnna Sharrma V JAS
    Anurag Joshi III MG
08-10-18 MONO-DRAMA COMPETITION
    I Khushi VJAS Mahavir
    II Saurish Khatri II JAS Paras
    III Anishka III SF Mahavir
09-10-18 FABLE WEAVER COMPETITION
    I Harshit II MG Paras
      Naisha Shandilya III JAS
      Tanishq Yadav IVLOT
      Raghav Verma IVLOT
      Raghav Singhal V SF
      Palak Garg V SF
      Shambhavi Mishra V SF
10-10-18 WORD PARADISE COMPETITION (CLASSWISE COMPETITION)
    I Dhruv Sharma II SF Mahavir
    I Ansh Bansal III JAS Shanti
    I Aryan Thakur IVJAS Mahavir
    I Arisha VLOT Paras
11-10-18 LOK PARIDHAN COMPETITION
    I Ridhima Singh IVJAS Shanti
    I Aadi Goel V SF Shanti
    II Dipti Tiwari III JAS Rishabh
    II Chetan II JAS Rishabh
    III Urvi II MG Mahavir
    III Pratyaksh Kakaria IV SF Mahavir
12-10-18 TAP & TWIST COMPETITION (CLASSWISE COMPETITION)
    I Tannu Yadav II JAS Paras
    I Anum Aggarwal III LOT Mahavir
    I Khushi IVLOT Mahavir
    I Neha Yadav V JAS Shanti
    I Saina Saini VJAS Paras
      Palak (Consolation Prize) IIILOT Shanti
SECONDARY & SENIOR SECONDARY
Inter-House Cultural and Co-Curricular Activities Session : 2018-19
Date Name of the Competition Position Name of the Student Class House
  RHETORICS (IX)
    I KHUSHI IX MG PARAS
    II KANAN WADHWA IX JAS MAHAVIR
    III AKANT RATAN IX LOT RISHABH
  CHARITRAMANCHAN (VI-VIII)
    I UMYAL DIXIT VII SF SHANTI
    II DHEERAJ KUMAR YADAV VI JAS SHANTI
    III MANAV KUSH VIII SF PARAS
  KAVYANJALI (VI-VIII)
    I SHRISHTI MANGLA VIII LOT MAHAVIR
    II PRACHI SAINI VIII MG MAHAVIR
    II VANSHITA RANA VII SF RISHABH
  COMMQUEST (IX)
    I PAVITRA IX SF PARAS
    PRACHI KHATRI IX SF
  KAVYANJALI (IX)
    I KAJAL KHATRI IX MG RISHABH
    II PRANJAL RANA IX MG MAHAVIR
    III AKANT RATAN IX LOT RISHABH
  SHLOKA CHANTING (IX)
    I KAJAL KHATRI IX MG RISHABH
    HIMANSHI VATS IX LOT
  SHLOKA CHANTING (VI-VIII)
    I SNEHA VIII MG RISHABH
    AGRIMA SHARMA VIII SF
    GUNJAN MANGLA VIII LOT
    YASHIKA RANA VIII MG
    DEEPANSHI RANA VIII MG
    SANIYA VIII LOT
    KASHISH GARG VIII MG
    PRIYANJAL VERMA VIII MG
    LISSA GARG VIII JAS
    SHIVANI YADAV VIII LOT
  DEFEND THE CHARACTER (IX)
    I ANSHIKA RANA IX MG MAHAVIR
    PRANJAL RANA IX MG
    RONAK ARORA IX LOT
    KESHAV MANN IX LOT
    KANISHK TYAGI IX LOT
    TANISH IX LOT
  WORD WEB (VI-VIII)
    I MANNAT VIII JAS PARAS
    HARDIK SINGHAL VI LOT
    PIYUSH CHAUHAN VII SF
  WORDLESS EMOTIONS (VI-VIII)
    I PRAGATI AGGARWAL VIII JAS PARAS
    AASTHA TIWARI VIII JAS
    UNNATI SURYAN VII SF
    TUSHAR VERMA VII JAS
    ADITYA GAUR VII LOT
    CHARU VII JAS
    HARSH VII JAS
    DAKSH DAHIYA VII JAS
    AAYUSH VII LOT
    PALAK MATHUR VIII JAS
08-10-18 MUHAVARON SE MULAKAT (VI-VIII)
    I DHRUV MANN VII-S RISHABH
      SEJAL KHATRI VII-S
      SNEHA VIII-M
      SHUBH VIII-J
      RITIKA GUPTA VI-M
08-10-18 WORD PARADISE (IX & XI)
    I (ENGLISH) RUDRA XI-M RISHABH
      CHIRAG BATRA XI-J
      MANISH PRASAD IX-M
    I (HINDI) NIKITA IX-R MAHAVIR
      ANKUSH MALIK XI-M
      PRIYANSHU CHAUHAN XI-J
09-10-18 CONNECT THE DOTS (IX & XI)
    I SHREYA XI-S SHANTI
      NISHA XI-S
      KIRTI GOEL IX-J SHANTI
      SAURAV CHAUHAN IX-J
      PRIYANSHU TOMAR IX-M
09-10-18 TAP & TWIST (VI-VIII)
    I KINSHUK DHANKHER VI-L PARAS
    II VAISHNAVI VI-S SHANTI
    III AYUSH SINGH VIII-S SHANTI
10-10-18 FABLE WEAVER (VI-VIII)
    I GUNJAN MANGLA VIII-L RISHABH
      DHRUV DAKSH VII-L
      ABHINAV CHAUHAN VI-M
10-10-18 TAP &TWIST (XI & XI)
    I NANDINI MANN XI-S SHANTI
    II PRIYANKA BHASKAR XI-J MAHAVIR
    III RIYA IX-L MAHAVIR
11-10-18 WORD PARADISE (VI-VIII) (ENGLISH DEBATE)
    I GIRISH JAIN VIIIJ MAHAVIR
    I ANAMIKA VIIIM
    I RIYA VIII-M
11-10-18 WORD PARADISE (HINDI DECLAMATION)
    I SIYA TOMAR VIII-M SHANTI
      PRAGYA VIII-M PARAS
11-10-18 AD-MAD SHOW (IX & XI)
    I HIMANSHI SAINI XI-J PARAS
      TUSHAR XI-J
      SHAILLY IX-L
      JATIN RANA IX-J
      SHREY MITRA IX-L
      MAYUR IX-M
12-10-18 MONO DRAMA (IX & XI)
    I VARDIKA GOEL XI-J SHANTI
    II ANSHIKA IX-R MAHAVIR
    III JAYANT KUMAR IX-L RISHABH
12-10-18 RAPSODY (VI-VIII)
    I YASH VI-M PARAS
      MAYANK VI-S
      LAKSHAY RANA VI-J
      SPARSH MANN VI-L
      AYUSHI SINGH VII-L
      ADITYA GOUR VII-L
      MANVI VIII-S